Speyburn 18yo single malt whiskey 46%

5 hodnocení

Proč se vyplatí kupovat 18letou whisky Speyburn?

Výstřižek.PNG spey 18

  1. Debutovala v roce 2018
  2. Věnováno manažerovi palírny Bobbymu Andersonovi, který oslavil své 18. výročí ve Speyburn v roce debutu whisky.
  3. Plné těla, extrémně teplé, komplexní, roztomilé
  4. Zraje 18 let v kombinaci sudů po Bourbonu a sherry
  5. Není filtrován za studena
  6. Lahvováno se zvýšeným obsahem alkoholu 46 % ABV
  7. Connoisseur whisky - 1500 lahví ročně
  8. Stříbrná medaile na International Wine & Spirit Competition v roce 2019
Dostupnost Skladem
Kód: 327
2 499 Kč
Speyburn 18yo single malt whiskey 46%
5 hodnocení
5,0 5 hodnocení

Dospělý, plnokrevný, nesamozřejmý nápoj pro znalce

Nenápadná, až záhadná palírna Speyburn, nacházející se v blízkosti křišťálově čisté vody řeky Grant Burn, má na našem trhu velmi malé postavení. Palírna se nikdy nesnažila bojovat o zákazníka čistě marketingovým sdělením – vybrali si produkt. V Americe milovníci whisky ocenili kvalitu Speyburnu a už jen tato skutečnost by měla být dostatečně silným doporučením, abyste produkty z rukou tak vynikajících a zkušených řemeslníků alespoň vyzkoušeli.

Historie budovy a výrobního procesu prvního destilátu sahá až do roku 1897, na diamantové výročí vlády královny Viktorie. Postavil jej John Hopkins velmi osobitým způsobem. Vzhledem k podmínkám musela být budova ergonomicky řešena jako víceúrovňová konstrukce. Rozhodnutí nebylo učiněno bezdůvodně. Tato oblast je pravděpodobně nejměkčí vodou v celém Skotsku. Skotští znalci vědí, jak velký důraz je u tohoto typu whisky kladen na měkkost vody.

Hlavním produktem v portfoliu značky je 10 let starý Speyburn . Manažer lihovaru Bobby Anderson oslavil 18. výročí a při této příležitosti přibyla do rodiny speciální edice 18leté Single Malt Speyburn 46 % whisky.

Klid, teplo a pozornost ke každému detailu

82610941_3009792012417167_6610726216469053440_n (1)

Samotná historie palírny ukazuje filozofii značky a charakter lidí, kteří ji utvářejí. S touhou být co nejblíže tomu nejlepšímu zdroji přistoupili nekompromisně k vytvoření charakteristické stavby.

Lihovar stále stojí nejen u vody samotné. Druhým velmi důležitým prvkem bylo získávání obilí. Prvořadým se v tomto případě stal odkaz na tradici a zaměření na kvalitu. Lihovary proto dodávají jedinečný prvotřídní slad jen těm nejlepším dodavatelům.

Tím, že zařídíme vše, co je potřeba k výrobě místní skotské whisky z oblasti Speyside, se k nim můžeme chovat jako k ambasadorům tohoto místa.

Jednoduché, čisté a bez zbytečných přísad (zejména ve svém jantarovém likéru) dokazují, že podstatou je dobře odvedená práce. Jsou skutečně upřímní a ochotní sdílet s obdarovanými dary země v podobě „vody života“.

Klasický přístup a koketování s moderností

Výroba jejich skotského single maltu začíná mletím sladu v 10tunovém mlýně zvaném „Boby“. Dlouhý proces výroby rmutu produkuje čirou a plnou mladinu.

Dlouhotrvající 72hodinovou fermentací v jedlových a nerezových tancích vzniká 8% extrakt nasycený plně vyvinutými estery, které dodávají nápoji typický, svěží a uspokojivý ovocný charakter. Dřevěné kádě přispívají k barvě chuti a vonných tónů s vůní čokolády nebo karamelu.

Destilace probíhá ve velmi klasických cibulovitých destilátorech se širokou základnou a tenkým hrdlem. Překvapivý je tradiční přístup ke konečnému prvku destilace, kterým je umožnění přirozené kondenzace kapalin v dřevěných polenech.

Poslední dlouho očekávaný proces, tedy zrání, probíhá v sudech z amerického a španělského dubu. Plná chuť plná tropických tónů ovoce, hořké čokolády, medu a koření.

Jantarový zázrak z rukou mistrů

Whisky okouzlí oko svou pravou (bez přidaných barviv) jantarovou barvou, z vnitřku láhve jsou vidět částečky oranžové barvy

Vůně: Silný klasický speysideský nos, alkohol chvíli trvá, než se ve sklenici nadechne, aby ucítil tóny sladkého pomeranče, zhnědnutého másla, ořechů, karamelu, karamelu, meruněk, citrusové kůry.

Chuť: Nejprve je cítit velmi odvážný, výrazný charakter alkoholu, následovaný na jazyku s velmi plnou chutí kandovaných pomerančů, medu, sladu, citrusů, pepře. Těsně pod druhou linkou jsou těžší tóny ořechů a kouře.

Závěr: Vhodný a dlouhotrvající závěr pro whisky ve své třídě, s dřevitým a sherry podobným charakterem.

Ideální doplněk k lahodné večeři

Přidejte kostku ledu, která ochlazením a naředěním nápoje zkrotí sílu alkoholu a umožní vám vychutnat si plnou chuť a nevšední svěží vůni.

18letý Speyburn skvěle doplní váš oblíbený jemný sýr, který překoná dlouhou dochuť whisky, nebo sýr typu gouda, který to ještě otočí a umožní vám vychutnat si dochuť nápoje po zbytek večer.

Prestižní whisky v klasické láhvi

Speciální edice má větší, impozantnější obal než v případě mladších ročníků. Ozdobné balení a obsah bude skvělým dárkem pro milovníka dobré whisky.

Tvar lahve je shodný s ostatními ročníky Speyburn. Červená barva etikety mu dodává vážnější vzhled, jak se 18letého alkoholu sluší.

Je hříchem procházet lhostejně

Pokud 15letý Speyburn probudil a přesvědčil vašeho fajnšmekra o chuti něčeho nového od Speyburn Distillery, pak jeho o 3 roky starší dospělý bratr bude mít vyzrálejší vkus, se stále lehce rebelským, náctiletým charakterem.

Pokud se chystáte darovat tuto láhev znalci skotské whisky, můžete ho překvapit. Speybrun není jasnou volbou, zejména na evropském trhu. Vzácnost této whisky potěší i fanoušky, protože jde o velmi limitovanou edici 1500 lahví ročně po celém světě.

Doplňkové parametry

Kategorie: whisky single malt
Hmotnost: 1 kg
Objem: 0,7 l