OLD PULTENEY PORT 0,7L 46%

2 hodnocení
Značka: Old Pulteney

Proč si vybrat Old Pulteney Port? 

  1. Historická a kulturní hodnota: Old Pulteney Port pochází z destilérky s bohatou námořní historií a těsným spojením s městem Wick, což přidává na její kulturní a historické hodnotě jakožto reprezentantu skotského dědictví.

  2. Zraje v unikátním prostředí: Zrání whisky v údolí Douro v Portugalsku, známém pro výrobu portského vína, jí dodává neobyčejnou komplexitu a jedinečný charakter, který nelze napodobit.

  3. Spojení dvou ikon: Kombinace skotské single malt whisky a portského vína z údolí Douro vytváří jedinečný a harmonický chuťový profil, který osloví milovníky whisky po celém světě.

  4. Symbióza přírodních vlivů a kvality: Interakce sudech po bourbonu, Ruby Port Pipes a Ruby Port Barriques zprostředkovává whisky Old Pulteney Port unikátní směs přímořských vlivů a špičkových surovin.

  5. Estetický a smyslový zážitek: Barva růžového zlata a bohatá paleta vůní a chutí, které se rozvíjejí od sušených švestek až po kandovanou pomerančovou kůru a skořici, slibuje mimořádný smyslový zážitek.

  6. Design a prezentace: Elegance a detailně propracovaný design lahve i obalu je vizuálně atraktivní a reflektuje kvalitu a prestiž whisky uvnitř.

  7. Cenová dostupnost versus kvalita: Old Pulteney Port nabízí vynikající poměr kvality a ceny, čímž představuje atraktivní nákup pro sběratele i pravidelné spotřebitele.

Dostupnost Skladem
Kód: 594
1 899 Kč
OLD PULTENEY PORT 0,7L 46%
2 hodnocení
Značka: Old Pulteney
old port tit
Akce Novinka
5,0 2 hodnocení

Přístav pobřežní série

 

Skotská jednosladová whisky Old Pulteney, která je výrazně ovlivněna svou nádhernou pobřežní polohou, si velmi váží svého domovského města Wick. Založená v roce 1826, v éře rozkvětu místního rybářského přístavu, zaujímá Old Pulteney nezastupitelné místo v srdcích obyvatel a v historii této pobřežní komunity.

431893116_419620927125161_1628570574499615839_n

 

Údolí řeky Douro 

Náš nejnovější průzkum sudů z celého světa nás zavede na fascinující cestu do údolí Douro v Portugalsku, známého svými strmými svahy a malebnými vinicemi. Zde našla Old Pulteney Port své další zrání, poté, co prošla prvním obdobím v amerických dubových sudech na pobřeží Caithness, kde absorbovala místní mořské vlivy, které dávají whisky svůj unikátní charakter. Přenese se pak do portských barikových sudů a dýmek Ruby portu, kde získává další vrstvu složitosti a bohatosti.

 

Image-1

 

Úžasné spojení chutí od dvou ikonických duchů

Old Pulteney Port představuje harmonické spojení dvou ikonických lihovin, které mají své kořeny v přímořských lokalitách – single malt skotské whisky z Wicku ve Skotské vysočině a portského vína z údolí Douro v severním Portugalsku. Tato lahodná whisky prošla pečlivým zráním nejprve v ex-bourbonových sudech a následně dozrávala ve vybraných dýmkách Ruby Port Pipes a Barrique. Během tohoto procesu absorbovala bohaté chutě a jemné nuance lahodného, obohaceného vína. Stejně jako Old Pulteney i vytvoření Portu má hluboké historické kořeny a hraje klíčovou roli v kulturním dědictví svého regionu.

Sudy z amerického dubu, Ruby Port Pipes a Ruby Port Barriques se vzájemně propojují, představujíce symbiózu přímořských vlivů a kvalitních surovin. Výsledkem je ohromující single malt whisky, charakteristická svými sladkými a kořenitými tóny, doplněná náznakem minerálního podtónu, který je pro Old Pulteney typický.

 

Zrání Old Pulteney Portu: Cesta K Harmonii Chutí A Vůní

Starý Pulteney Port se představuje svou nádhernou barvou růžového zlata, lákající smysly neodolatelnou kombinací voňavých a bohatých vůní. Jeho vůně je bohatá na sušené plody, doprovázené tóny sultánek a máslové vanilky. Tyto prvotní dojmy se postupně proměňují v lahodné kandované pomeranče, marcipánové třešně a jemnou skořici, která zanechává na patře sladký a pikantní dojem.

Bohaté ovocné příchutě zrání v dýmkách Pipe a Barrique jsou doplněny lehkými náznaky mořské soli, které připomínají vliv Caithness Coast, kde Old Pulteney najde svůj domov. Tato harmonická kombinace vůní a chutí vytváří unikátní zážitek, který odráží charakteristiku a tradici této výjimečné whisky.

 

Barva: Růžové zlato s broskvovým odleskem.


Vůně: Bohatá sladkost sušených švestek s vanilkovými a máslovými tóny, kandovaná pomerančová kůra a náznaky perníku. Podtóny třešní, marcipánu a hořké čokolády přidávají hloubkua vyváženost.


Chuť: Sladká a kořeněná s tóny pečených jablek, karamelizovaného cukru a skořicového pečiva. Dále se otevírá vanilkovým pudinkem, dotekem růžové vody a charakteristickou mineralitou The Maritime Malt. Pokračuje do jemných a ovocných tónů, hřejivého koření a sladkosti.


Závěr: Chuť pokračuje v jemných ovocných tónech, hřejivými kořeněnými akcenty a sladkostí švestkové marmelády.

 

Vlny Dědictví: Old Pulteney Port – Limitovaná Edice Pro Sběratele

 
Old Pulteney Port, limitovaná edice z Coast Series Port, představuje nezbytný přídavek pro sběratele whisky díky své exkluzivitě a potenciálu pro zhodnocení v čase. S příběhem spojeným s námořní historií Skotska, je tento destilát více než jen lahodný nápoj, je to kousek historie. Unikátní zrání v portových sudech dává této whisky neobvyklý a bohatý chuťový profil, který stojí za to objevovat. Elegance a detailně propracovaný design lahve i obalu osloví jak estety, tak znalce. Výjimečná láhev z Old Pulteney není pouze zárukou kvality, ale svou jedinečností a poctivým zpracováním představuje whisky, která by v žádné sbírce neměla chybět. Když se všechny tyto aspekty spojí, Old Pulteney Port se stává nejen lákavým nákupem pro současné požitkáře, ale také dlouhodobou investicí pro budoucí generace.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
430128545_418668673887053_5081803668818638452_n
 

Doplňkové parametry

Kategorie: whisky single malt
Hmotnost: 1.2 kg