HANKEY BANNISTER Scotch whisky 0,7 L 40% gift pack

Neohodnoceno
Značka: Hankey Bannister

Proč se vyplatí kupovat whisky Hankey Bannister?

  1. Značka byla vytvořena více než 250 let z iniciativy skromného účetního Hugha Bannistera a extrémně společenského Beaumonta Hankeyho.
  2. Hladké, jemné, spousta hrušek, sladký karamel, fondán a med a hrst pikantního koření v pozadí
  3. Skládá se ze sladu a obilných destilátů zrající minimálně 3 roky v sudech po Bourbonu
  4. Obsahuje sladovou whisky ze všech palíren Inver House ( Balblair , Speyburn , Pulteney , Knockdhu, Balmenach )
  5. Ideální pro nápoje a pro každou příležitost
  6. Vynikající poměr kvalita-cena
  7. Zlatá medaile na Mezinárodní soutěži vín a lihovin v roce 2014
Dostupnost Skladem
Kód: 636
380 Kč
HANKEY BANNISTER Scotch whisky 0,7 L 40% gift pack
Neohodnoceno
Značka: Hankey Bannister
hankey bannister original & gift box 1L
Novinka

Ceny a ocenění pro Hankey Bannister Original 40%

HB ORIGINÁL

Dvě různé postavy a jeden společný cíl

Nic nenasvědčovalo tomu, že když se dva pánové extrémně odlišných povah setkali v roce 1757, o 250 let později je stále spojoval společný podnik. A přesto, vždy v centru pozornosti, Beaumont Hankey a mlčenlivý obchodník Hugh Bannister spojili své síly, aby vytvořili skotskou whisky, která potěší doslova každého. A přestože firma během dvou století několikrát změnila majitele, nikdy neztratila svou prestižní pozici a navzdory všem očekáváním se stále více rozvíjela.

Pro aristokraty

Cíl Hankeyho a Bannistera byl jednoduchý – vytvořit alkohol, který se zabydlí nejen v domovech aristokratů, ale i v jejich srdcích. Svým nasazením a neutuchající vášní dosáhli toho, oč usilovali – dostali první královský dokument potvrzující nejvyšší kvalitu nápojů vyrobených v roce 1901 od krále Geogra V a druhý v roce 1940 od ​​krále Georga VI. spolu se smlouvou na 10 -roční přísun whisky na královský stůl. Mezi prvním a druhým dokumentem usedl Hankey Bannister také ke stolům v tehdejších nejlepších prestižních gentlemanských klubech v Londýně. Během své historie si také získal srdce vévody z Norfolku & Queensberry, premiéra Winstona Churchilla, spisovatelky Evelyn Waugh a ikonického britského televizního moderátora Jeremyho Clarksona. Ten ji označil za jednu ze tří nejlepších whisky v severní Barmě.

Originální směs

Jedinečná chuť Hankey Bannister Original je dána originální recepturou připravenou zakladateli značky. Je založena na výběru té nejlepší, charakteristické skotské whisky vyrobené ze sladu a obilí a pečlivém provedení. Dnešní směs je kombinací destilátů Pulteney, Balblair, Speyburn, Balmenach a Knockdhu. Veškerý ječný slad použitý při výrobě se suší pouze horkým vzduchem, bez použití rašeliny. Whisky ve výsledku patří do úzké skupiny alkoholických nápojů, které jsou zcela bez rašeliny, jsou výjimečné a jedinečné.

Koření v rovnováze se sladkostí

Nejlepší, zcela nefalšovatelné, aromatické vlastnosti whisky byly získány díky zrání v sudech po Bourbonu a sherry. Intenzita a výraznost vůní je zjemněna jemností konzistence, která vám ve výsledku dopřeje plný požitek z degustace.

Barva: lehce rozpuštěná karamelka s odlesky v barvě tekutého zlata;

Nos: jemný s kořenitým akcentem; vanilka, dub, sušené ovoce, koření, hořká čokoláda, karamel;

Chuť: jemná a obilná; med kombinovaný s kořením, karamel, challah toasty s přepuštěným máslem, karamel;

Závěr: perzistentní, výrazně kořenitý; skořice, citronová kůra, grapefruit, dub a med;

Kolik chutí, tolik možností

Výrobce doporučuje whisky soute ochutnat, ale neupírá mu možnost kombinovat s jinými nápoji v koktejlech. Proto, pokud chcete, můžete je usrkávat klidně v nízké skleničce, a pokud máte chuť na něco sladšího, připravte si Whisky Sour s Hankey Bannister Original v hlavní roli.

Klasika žánru

Klasickou láhev s mírně hranatým tvarem zdobí černá kapuce krytá hrdlem a etikety v odstínu vína. Těsně pod čepicí na černém pozadí kapoty jsou zlatým písmem podpisy zakladatelů značky a tvůrců whisky - B. Hankeyho a H. Bannistera. Zlaté písmo se hodí ke zlatým ozdobám na štítcích a logu. Štítek na vršku láhve, těsně pod datem založení společnosti z roku 1757, vyražený ve skle, ukazuje název značky. Etiketa ve spodní části je obsáhlejší a zobrazuje logotyp, název vína a jeho zkrácený popis. Úplně dole se opakují podpisy autorů.

Logotyp zobrazuje dva muže s klobouky a vycházkovými holemi v rukou, kteří stojí po obou stranách výjimečně ozdobné brány zakončené písmeny H a B. Písmena i pánové mají symbolizovat Hankeyho a Bannistera. Mezi nimi jsou tři dřevěné sudy naplněné whisky a vedle obou je datum založení firmy. Dole nápis: "Dodavatelé nejlepší skotské whisky".

Pro domácí rameno

Hankey Bannister blended jistě obohatí a zpestří váš domácí bar, po kterém budete moci sáhnout jak při klidném večeru s milovanou osobou, tak i na bláznivé house party s partou přátel. Klasická chuť Hankey Bannister osloví milovníky whisky, znalce i úplné laiky. Je tedy dobré mít láhev vždy v zásobě!

Doplňkové parametry

Kategorie: Destiláty
Hmotnost: 1 kg
Objem: 0,7 l