Hankey Bannister HERITAGE 46%

4 hodnocení
Značka: Hankey Bannister

Proč se vyplatí koupit whisky Hankey Bannister Heritage?

  1. Hankey Bannister byla oblíbená whisky Winstona Churchilla
  2. Sladká a kouřová, s akcenty přezrálého ovoce, karamelu, kávy, čokolády, kořeněného koření a lehké zemitosti
  3. Skládá se ze sladových a obilných destilátů zrající minimálně 3 roky v sudech po Bourbonu a dále ze starších destilátů a rašelinových destilátů
  4. Obsahuje sladovou whisky ze všech palíren Inver House ( Balblair , Speyburn , Pulteney , Knockdhu, Balmenach )
  5. Lahvováno se zvýšeným obsahem alkoholu 46 % ABV
  6. Jedná se o patentovanou rekonstrukci receptury Hankey Bannister z let 1924-1928, kterou vyrobil Master Distiller Inver House, Stuart Harvey na základě perfektně zachovalé whisky z těchto let.
  7. Ročně vyrobeno v množství 5000 krabic
  8. Vynikající poměr kvalita-cena
  9. Dvojnásobná zlatá medaile na San Francisco World Spirits Competition v roce 2018
Dostupnost Skladem
Kód: 623
442 Kč –6 % 414 Kč
Hankey Bannister HERITAGE 46%
4 hodnocení
Značka: Hankey Bannister
Hankey Bannister HERITAGE 46%
442 Kč –6 %
5,0 4 hodnocení

Ocenění a vyznamenání pro Hankey Bannister Heritage Blend

hERITAGE

Dva pánové a jeden gól

Příběh Hankeyho Bannisterazačala v roce 1757 přímo uprostřed londýnského West Endu. Zde se nacházely první prostory společnosti založené Beaumontem Hankeym a Hughem Bannisterem. Tito dva extrémně odlišní pánové sdíleli společný cíl, který, ačkoliv byl stanoven před 250 lety, je stále považován za hnacího koně celé značky. O několik desetiletí později se Hankey Bannister díky odhodlání a vášni přestěhoval do prestižních sklepů Adelphi Cellars a v roce 1901 obdržel „královského garanta“ nejvyšší kvality vydaného králem Georgem V. Po celá léta fungování byla společnost neustále se rozvíjející, měnící lokace na prestižnější a dosahující stále více koutů světa. Dnes je známá doslova všude a její produkty oceňují největší kritici.

Téměř 100 let starý recept

Skvělá příležitost ukázat řemeslo a jedinečnost Hankey Bannistera přišla v roce 2012, kdy byla objevena extrémně stará, ale dokonale zachovalá láhev whisky s etiketou značky. Aby bylo možné identifikovat rok vzniku, byla zkontrolována adresa na etiketě, druh skla lahve a samolepící papír. Ukázalo se, že adresa je 32 Sackville Street, místo, kam se Hankey Bannister přestěhoval v roce 1915. Odborníci nakonec dokázali, že nápoj byl stáčen do lahví v letech 1924-1928. Tato láhev inspirovala vytvoření původního receptu na uznávaný mistrovský kupáž Stuart Harvey. Mistr vytvořil Hankey Bannister Heritage na základě 100 let staré láhve whisky. Pro zvýraznění plnosti chuti použil více sladových destilátů, a inovativní ošetření zahrnující přidání malého množství kouřově rašelinové whisky umožnilo získat směs přímo z dvacátých let. minulé století.

Podzimní ovoce pečené s kořením a medem

Chuť a vůně whisky byla považována za komplexní. Ovocné a kouřové aroma v kombinaci s intenzivní, plnou chutí pohladí všechny smysly a přináší velké uspokojení a potěšení z ochutnávání.

Barva: zlatá jantarová

Vůně: sladký kouř, pomerančová kůra, zelené jablko, vanilka a karamel, čerstvé bylinky

Chuť: plná a výrazná; med, karamely, rozinky, švestky, mandle, lehký nádech kouře

Dokončení: dlouhé a složené; hořká čokoláda, sušené ovoce, pepř a kouř

V hlavních rolích

Hankey Bannister Heritage je nejlepší na ochutnávkách, kde hraje hlavní roli. Proto je nejlepší ochutnat je restované a jemnější mlsné jazýčky mohou milovat Whisky Sour with Heritage. Je to perfektní nápoj k popíjení za klidného podzimního večera doma nebo za teplé letní noci na zahradě.

Elegantní a vkusné

Whisky byla uzavřena do obdélníkové láhve z čirého skla, díky které krásný odstín nápoje potěší oči ještě před otevřením. Černá čepice ladí s černou kapucí s podpisy prvních majitelů značky, B. Hankeyho a H. Bannistera, hned pod čepicí. Dole na přední straně je ve skle vyraženo datum 1757, tedy datum vzniku Hankey Bannister, pod ražbou jsou dva štítky ve světle krémovém odstínu. Horní štítek je velkým jménem výrobce, zatímco spodní je věnován historii směsi. Nad popisem je červené logo společnosti sestávající ze dvou pánů s klobouky a vycházkovými holemi v rukou, kteří stojí po obou stranách brány Hankey Bannister a mezi nimi jsou navršené dřevěné sudy s kořalkou. Nápis pod obrázkem zní: "Dodavatelé nejlepší skotské whisky ". Není těžké s nimi souhlasit! Celé se to drží v elegantním stylu a vkusných barvách.

Uznávaný po celém světě

Whisky inspirovanou nápojem z počátku 20. století ocenili degustátoři po celém světě. V roce 2014 získala zlatou medaili v mezinárodní soutěži vín a lihovin. V roce 2018 byl oceněn zlatou medailí během World Whisky Awards a během Francisco World Spirits Competition byl oceněn dokonce dvojnásobným zlatem!

Na večer, pro zvláštní příležitost a jako dárek

Láhev Hankey Bannister Heritage je skvělým tipem na dárek pro milovníka prvních let minulého století i pro znalce silných nápojů. Dodá lesk každému klidnému večeru strávenému při svíčkách s milovanou osobou a zdůrazní nezapomenutelný okamžik při oslavě neobvyklých příležitostí.

Doplňkové parametry

Kategorie: whisky blended
Hmotnost: 1 kg
Objem: 0,7 l