Hankey Bannister 12 y.o 40%

6 hodnocení
Značka: Hankey Bannister

Proč se vyplatí koupit Hankey Bannister Regency 12 let starý?

  1. Již v roce 1901 dostává společnost svůj první Royal Warrant od samotného krále Jiřího V., který byl velkým obdivovatelem whisky Hankey Bannister.
  2. Sladká, příjemná, lehce kouřová, tropické ovoce (mango, citrusy), snídaňové akcenty (vločky), trocha koření a suchý dub
  3. Skládá se ze sladu a obilných destilátů zrající minimálně 12 let v sudech po Bourbonu
  4. Obsahuje sladovou whisky ze všech palíren Inver House ( Balblair , Speyburn , Pulteney , Knockdhu, Balmenach )
  5. Ideální jako dárek a pro sofistikovanější nápoje
  6. Vynikající poměr kvalita-cena
  7. Zlatá medaile na International Wine & Spirit Competition v roce 2014
Varianta:
Dostupnost Skladem
Kód: 299
692 Kč
Hankey Bannister 12 y.o 40%
6 hodnocení
Značka: Hankey Bannister
hankey bannister 12yo regency & gift box 07L
Tip
4,8 6 hodnocení

 

Ocenění a vyznamenání pro Hankeyho Bannistera 12 let

Hankey B 12

Protiklady se přitahují... a dělají skvělou whisky

Když se v roce 1757 v srdci londýnského West Endu rozhodli dva zcela odlišní pánové spojit síly v jednom podniku, nic nenasvědčovalo tomu, že by dosáhli tak velkolepého úspěchu. Obrovský dispoziční nepoměr mezi přátelským salonním lvem Beaumontem Hankeym a jeho komplicem, klidným a přemýšlivým obchodníkem Hughem Bannisterem, nevadil, jak by se mohlo zdát, ale dokonce jim pomohl najít si vlastní styl. Díky doplňkovým funkcím vedli pánové značku, která měla všechno – stabilitu a švih. Není žádným překvapením, že Hankey Bannister nepřestal fungovat již 250 let a navíc stále roste a útočí se svými produkty do dalších a dalších koutů světa.

Obdivuhodný vývoj

Sdílená vize a důvěra ve tvoření umožnily Hankey Bannisterovipostupně vyvíjet, a to i v nejhorších okamžicích lidských dějin. Několik desítek let po svém uvedení se firma přestěhovala do prestižních sklepů Adelphi Cellars a začala své produkty rozšiřovat v tehdejších nejprestižnějších gentlemanských klubech v Londýně, a dokonce i v samotné Royal Household. V roce 1901 získala značka svou první „královskou záruku“ potvrzující nejvyšší kvalitu vyráběné whisky, kterou vydal král Georg V. V historii společnosti je také období, kdy byla tak silná a oceňovaná, že začala začleňovat další, menší společnosti z oblasti West End . Po smrti posledního dědice zakladatelů Douglase Hankeyho přešla firma do rukou jiného výrobce, jméno si ale ponechala. Dnes Hankey Bannister patří Invers House Distillers, stále má stejné jméno a styl,

Zajímavá kombinace vanilky a kouře

Hankey Bannister 12Y byl uveden na trh v roce 1882. Jedná se o směs z destilátů zrálých minimálně 12 let v sudech po americkém Bourbonu. Vznikl především se slady z palírny Speyburn a whisky z palíren Balmenach, podíl ostatních palíren Invers House, Balablair, Old Pulteney a Knockdhu je mnohem menší. Směs byla vybrána tak, aby vytvořila sladkou, jemnou a vanilkovou, lehce kouřovou chuť, která uspokojí chutě i těch nejnáročnějších degustátorů.

233216987_4327088217347451_2125648160609907811_n

Barva: zlatá jantarová a červené záblesky

Nos: jemný a sladký; dub, vanilka, cereálie, marcipán, karamel, mango, cereálie, sušené švestky

Chuť: dobře stavěná a dokonale vyvážená; sladká vanilka, karamel, jablka, pomerančová kůra, javorový sirup, tropické ovoce, muškátový oříšek

Povrchová úprava: odolná a lehce zakouřená; skořice, vanilka, karamel, pepř, sušené ovoce a ořechy

Žádné zbytečné přísady

Hankey Bannister 12Y chutná nejlépe v nízké sklenici se silným dnem, nalévanou přímo z láhve. Nerušená chuť a vůně tohoto nádherného nápoje vás zahalí a hýčká vaše smysly. Pokud ho však potřebujete trochu „změkčit“, přidejte jednu velkou kost ledu, aby se příliš rychle nerozředil.

Elegance a styl

Obdélníková láhev, ve které je whisky uzavřena, je vyrobena z čirého skla s drážkou na přední straně, zobrazující datum vzniku značky - 1757. Zdobí ji černá kapuce a uzávěr, pod kterým hrdlo obklopuje zlatá podpisy zakladatelů společnosti B. Hankeyho a H. Bannistera. Na přední straně láhve jsou dva tmavě modré štítky. Světlé krémové písmo a zlaté ozdoby dodávají flakonu sofistikovaný a elegantní vzhled. Na horní etiketě je název značky Hankey Bannister, na spodní etiketě je logotyp, název whisky, krátký popis nápoje a obrázek dvou klobouků. Tyto dva pánské klobouky symbolizují dualitu Hankeyho a Bannistera, kteří i přes své odlišné styly sdíleli stejnou vizi vytváření nejlepší whisky.

Logo značky je kresbou dvou elegantních mužů, symbolizujících první majitele firmy, držící v rukou hůlky a klobouky. Stojí po obou stranách zdobené brány do Hankey Bannister Company, což dokazují písmena H a B, která ji korunují. Mezi nimi jsou naskládané dřevěné sudy naplněné whisky. Na obou stranách pánů je datum 1757 a pod nimi nápis: "Nejlepší dodavatelé skotské whisky ."

Lahev je navíc uzavřena v bohatě zdobené kartonové krabici, ladící s barvami lahve. Námořnická modrá a zlatá se zde prolínají v dokonalé harmonii. Pravá strana s propracovanými dekoracemi symbolizuje extravagantní Beaumont Hankey a levá strana s geometrickými vzory symbolizuje chytrého Hugha Bannistera. Pozornost upoutá velké jméno výrobce v horní části obalu a zkrácený popis whisky ve spodní části s velkým „12“ označujícím počet let, které nápoj strávil v sudech před stáčením.

Zasáhne každé srdce

Sladká a kouřová chuť whisky si jistě najde výjimečné místo ve vašem srdci a od první kapky na patře se stane každodenní záležitostí ve vašem domácím baru. Elegantně zabalená 12letá whisky je perfektním tipem na dárek pro zvláštní osobu, zejména proto, že vytříbená chuť nápoje uspokojí i ty nejnáročnější chutě.

Doplňkové parametry

Kategorie: whisky blended
Objem: 0,7 l