Elements of Botanica mystical forest GIN 42%

11 hodnocení
Značka: Helsinki
Varianta:
Dostupnost Skladem
Kód: 415
599 Kč
Elements of Botanica mystical forest GIN 42%
11 hodnocení
Značka: Helsinki
3,9 11 hodnocení

Jemná s rafinovanými prvky exotického ovoce, nezaměnitelná stopa jalovce a všech ostatních bylinných přísad, vnímáme harmonický a návykový celek tohoto vynikajícího destilátu nebo se můžeme nechat pohltit postupným odhalováním jednotlivých složek.

 

Destilace tohoto ginu je vyrobena prastarou metodou „Steeping", tedy macerování bylin a koření v destilátu (v tomto případě z jalovce). Po přesně definovaném čase macerace je gin opětovně destilován. Kvalita tohoto produktu je také doložena ředěním na 42 %, jakožto maximální hranici udržení čirosti destilátu za pomoci obsažených silic a bylinných složek.

Receptura vychází ze stejného základu jako verze Natural Forest, je však doplněna o více ovocných složek, včetně dominantní kdoule a na pozadí vyvstávajících mandlí a červeného pomeranče. Nádherná vůně této kombinace vás donutí k opakované degustaci. 

 

Příběh Projektu Elements of Botanica se rodil téměř dva roky, než byl vypilován k úplné spokojenosti tvůrců. Efektní nástřik láhve, bylinné dekorace, etiketa s luminiscenčním efektem, vypalovaný uzávěr, to vše je jen vnějším ztvárněním vnitřní dokonalosti. Unikátní Gin Elements of Botanica z rukodělné produkce, vznikající na pomezí Moravských Beskyd a Valašských hor.

To nejlepší z umění destilace a likérnických zkušeností obou regionů bylo vloženo do tohoto excelentního destilátu. Každý detail produktu je zpracováván s velkou pečlivostí. 

 

Doporučení: 

Jméno drinku: Botanická exotika

Ingredience:

 • 0,4 cl ginu Elements of Botanica
 • Ledové kostky
 • Plátek manga
 • 0,5 dcl grepového fresh (šťáva z růžového grepu, nebo jiný)
 • Tonik 
 • Vodní sprej s vymačkanou okurkou

Postup:

 1. Připravte si sklenici na gin & tonic.
 2. Do sklenice vložte ledové kostky, které zajistí dokonalé ochlazení nápoje a stvoří ideální podklad pro Botanickou exotiku.
 3. Přidejte 0,4 cl ginu Elements of Botanica, neobyčejného ginu promyšlené kombinace bylin a exotických složek. Tato mistrovská směs dodá nápoji jedinečnou a provokativní chuťovou paletu.
 4. Přidejte plátek manga, který přidá do drinku sladkou a tropickou vrstvu, zvýrazňující botanické tóny ginu.
 5. Nalijte 0,5 dcl grepového fresh (šťávu z růžového grepu). Je to jakoby nápoj dostával políčko slunce a čerstvého větru, dávajícímu žlutý nápoj stříkačky a zároveň dodávajícímu lehkou kyselost a svěžest.
 6. Dolijte tonikum, které nápoj oživí svým jemným bublinkovým charakterem a propojí všechny složky do dokonalé harmonie.
 7. Posledním krokem je zastříknutí povrchu nápoje vodním sprejem s vymačkanou okurkou, které dodá nápoji další dimenzi osvěžení a delikátní stopu zeleného.

Botanická exotika přináší do života smyslnost přírody spojenou s intenzitou botaniky ginu Elements of Botanica. Skvěle se hodí pro ty, kteří chtějí na chvíli uniknout do prostoru, kde smysly jako chuť a vůně zažívají neočekávané a vzrušující zážitky.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Gin
Objem: 0,7 l