BALBLAIR single malt whisky 25YO 0,7 46%

2 hodnocení

Proč stojí za to investovat do 25leté whisky Balblair?

  1. V roce 2019 přinesl Balblair debut nového portfolia lihovarů, obohaceného o zcela nové lahodné produkty.

  2. Monumentální kámen zvaný „Clach Biorach“ („Ostrý kámen“), postavený starověkým piktským kmenem, dominuje krajině nedaleko Balblair.

  3. Balblair 25 letá whisky je pravým symbolem bohatství a komplexnosti. Její chuťový profil oplývá tóny zralého ovoce a intenzivními vlivy vynikajícího sherry.

  4. Tato vybraná whisky zraje celých 25 let, nejprve v tradičních sudech po bourbonu, následně ve španělském dubu, který předtím obsahoval lahodné sherry.

  5. Balblair 25 letá whisky je lahodně nebarvená a nefiltrovaná za studena, což přispívá k zachování její přirozené autenticity a bohatých chutí.

  6. Její vysoký obsah alkoholu, 46% ABV, dodává Balblair 25 leté whisky intenzivní a plné chuťové zážitky, ideální pro znalce a milovníky výjimečné skotské whisky.

  7. Tato zřídka lahvovaná whisky získala zlatou medaili na prestižním International Wine & Spirit Competition v roce 2019, což svědčí o její vynikající kvalitě a uznání mezi odborníky.

 
 
 
 bb25
Dostupnost Skladem
Kód: 591
15 924 Kč
BALBLAIR single malt whisky 25YO 0,7 46%
2 hodnocení
Balblair 25 Year Old The Balblair Collection whisky listing
Novinka
5,0 2 hodnocení

Zakotvená v historii: Příběh whisky Balblair od 18. století po dnešek

Whisky Balblair má bohatou historii sahající až do 18. století. Palírna Balblair, nacházející se v oblasti Highlands v severním Skotsku, byla založena v roce 1790 Johnem Rossou. První oficiální dokumentace o destilaci whisky v této oblasti pochází z roku 1749, což svědčí o dlouhé tradici destilace v této oblasti.

Počátky palírny byly skromné, s využitím tradičních postupů destilace a lokálních surovin, jako je ječmen a voda z okolních pramenů. Balblair se postupně rozrostla a stala se důležitou součástí skotské whisky scény.

Na tomto místě ale stále stojí a funguje palírna Balblair, kde se od roku 2019 vyrábí mimořádná 25letá whisky Balblair.

167660_10150115445861197_8380457_n

 

Stoletá cesta k dokonalosti: Příběh 25leté Balblair Whisky

 

Pětadvacetiletá Balblair Whisky se může pochlubit nejen svou věkem, ale také svým jedinečným vývojem. Po celou dobu svého dlouhého putování zraje v sudech po americkém Bourbonu a španělském Sherry, což jí dodává nezaměnitelný charakter a bohatost. Její cesta za dokonalostí začíná v sudech, které nejprve obsahovaly španělské sherry, což dává whisky bohaté aroma a jemné chuťové nuance.

Balblair Whisky prochází mimořádně dlouhým procesem zrání, který jí umožňuje rozvíjet se a získávat složité vrstvy chutí a vůní. Díky absenci studené filtrace a zachování přirozené barvy se každá lahev 25leté Balblair Whisky stává unikátním artefaktem, který zvěčňuje mistrovství destilace a péče, které do ní byly vloženy.

Nyní se 25letá Balblair Whisky řadí mezi vrcholné jednosladové whisky dostupné na trhu. Je to lahodná a vyvážená whisky, která se stala pokladem mezi sběrateli i milovníky dobrého pití. Její komplexní chuťový profil a bohatá historie dělají z každého doušku nezapomenutelný zážitek, který se nedá opomenout.

Balblair Whisky není pouze lahůdkou pro znalce, je to svědectví o tradici, pečlivé ruční práci a neustálém hledání dokonalosti, které jsou v srdci skotské whisky. Její 25 letá cesta je oslavou umění destilace a lásky k whisky, která nezná mezí.

 

290759768_10160194222026197_7392355409314338263_n

 

25letá Balblair Whiskey: Cesta do Ráje na Zemi 

 

Ambrosia a nebe na dosah ruky - to je zkušenost, kterou nabízí 25letá Balblair Whiskey. Tato lahodná whisky není jen nápojem, je to skutečný umělecký zážitek, který se dotýká všech smyslů a vyvolává dojem, že jste dosáhli ráje na zemi. Od vůně po chuť a závěr přináší vzrušení na úroveň, která vás nechá zářit ještě dlouho poté, co poslední doušek opustil vaše rty.

 

Vůně: Procházka zralým ovocným sadem s doteky lékořice, kandovaného citronu a medu. Včelí vosk a květy dodávají jemnou sladkost, zatímco aroma javorového sirupu a teplých vafle vás pohlcuje do pohodlného křesla z dubového dřeva. Vůně je bohatá, komplexní a lákavá, s náznaky skořice a bílého pepře, které dodávají pikantní nádech.

Chuť: Červená jablka a květiny se míchají s čerstvými listy trávy, zatímco medové sušenky a jablečno-skořicové palačinky dodávají sladkost a pikantní chuť. Na jazyku ucítíte chuť čokoládové pralinka, citrusové oleje a tabáku, doplněné tmavým dubem a náznaky kůže. Pepřová stopa dodává pikantní nádech, který pohlcuje vaše smysly.

Závěr: Donuty s polevou a jablečnou náplní se mísí s pomeranči a mléčnou čokoládou, doprovázené jemnými tóny anýzu, skořice a bílého pepře. Je to jako chuťová symfonie, která uzavírá tento neuvěřitelný zážitek s grácií a elegancí.

 

25letá Balblair Whiskey není jen nápojem, je to dobrodružství pro vaše smysly, cesta do ráje na zemi, která vás nechá toužit po dalších dobrodružstvích v podobě každého doušku.

342052343_1263096564328657_5236722327132487236_n

 

Elegance v Černém: 25letá Balblair Whiskey a Její Ušlechtilé Balení

 

25letá Balblair Whiskey představuje vrchol exkluzivity a kvality, což je dokonale vyjádřeno v jejím nádherném balení.

Krabice, která obsahuje láhev této vynikající whisky, je zhotovena z matné černé kůže, která dodává pocit luxusu. Otevírací mechanismus na pravé straně je elegantní a praktický zároveň, umožňuje snadný přístup k lahvičce. Vnitřek krabice je vybavený "okénkem" se zlatým rámem, ukazujícím lahvičku, a výsuvnou zásuvkou obsahující brožuru s informacemi o palírně a samotné whisky.

Design krabice zdobí vyražené detaily, jako je štítek s nápisem "BALBLAIR" a letopočet "EST 1790", spolu s symboly piktského kamene. Zlaté akcenty dodávají krabici luxusní vzhled.

Láhev 25leté Balblair Whiskey si zachovává konzistentní design s ostatními produkty řady. Korkový uzávěr je zdobený vyraženým symbolem piktského kamene a letopočtem, což dodává lahvičce exkluzivní vzhled.

Celkově je balení 25leté Balblair Whiskey mistrovským dílem, které zdůrazňuje sílu a sílu kvality, která je obsažena v každé kapce této vynikající whisky.

 

Exkluzivní Vládce Chvilek: 25letá Balblair Whisky

 

Pro ty zvláštní, neobyčejné chvíle existuje jen jedna volba: 25letá Balblair Whisky. Tato lahodná whisky není jen nápojem, je to vládce okamžiků, který dává každé události nezapomenutelný lesk. Její hodnota přesahuje pouhé číslo na cenovce; je to o bohatství zážitků, které s sebou přináší.

Každá sklenice této exkluzivní whisky je cestou zpět do času, oživující vzpomínky a uchovávající je s nádechem luxusu. Je to dárek, který nejen oceňují znalci, ale představuje i vyjádření uznání pro ty, kteří si zaslouží jen to nejlepší.

Oceněná zlatou medailí na prestižní soutěži International Wine & Spirit Competition v roce 2019, 25letá Balblair Whisky je symbolem luxusu a exkluzivity, kterým můžete darovat vaše nejbližší.

328331861_1408760726598387_4394619219800322183_n

Doplňkové parametry

Kategorie: whisky single malt
Hmotnost: 1.2 kg