BALBLAIR single malt whisky 21YO 0,7 46%

2 hodnocení

Proč stojí za to investovat do 21leté whisky Balblair?

  1. Sběratelský kousek: Whisky Balblair 21 let je nejen lahodným nápojem, ale také sběratelským kouskem, který nesmí uniknout pozornosti vášnivých sběratelů. Je to rarita, která zdobí každou sbírku a vzbuzuje obdiv u znalců po celém světě.

  2. Dlouhá historie a tradice: Balblair je palírna s bohatou historií, která sahá až do 18. století. Její kvalita a výjimečnost jsou výsledkem dlouhého dědictví a tradičních postupů, které se předávají po generace.

  3. Komplexní chuťový profil: Whisky Balblair 21 let nabízí širokou škálu chutí a vůní, které se vyvíjejí v průběhu zrání v sudech. Od sladkých ovocných tónů až po kořeněné a dubové nuance, každý doušek je jedinečným dobrodružstvím.

  4. Olivově hnědá barva: Přírodní barva whisky Balblair 21 let je důsledkem nepřítomnosti umělých barviv. Olivově hnědý odstín odráží péči, která byla věnována každé lahvičce, aby se zachovala autentičnost a charakter destilátu.

  5. Ovlivnění sudy po sherry: Díky zrání v sudech po sherry získává Balblair 21 let whisky bohaté aroma a chuťové nuance, které přidávají další vrstvu složitosti a elegance.

  6. Ruční výroba: Každá lahvička whisky Balblair 21 let je výsledkem pečlivé ruční výroby a pečlivého výběru surovin. Každý detail je sledován a zdokonalován, aby se zajistila konzistence a kvalita.

  7. Nepřetržitá kvalita: Balblair je synonymem kvality a spolehlivosti. Výběr whisky Balblair 21 let je zárukou vynikajícího a konzistentního zážitku, který nezklame.

  8. Proslavené ocenění: Whisky Balblair 21 let získala mnoho prestižních ocenění a uznání od whisky kritiků a znalců po celém světě. Je to lahůdka, kterou si nechte užít a ocenit.

Dostupnost Skladem
Kód: 588
8 499 Kč
BALBLAIR single malt whisky 21YO 0,7 46%
2 hodnocení
balblair 21yo ps
Novinka
5,0 2 hodnocení

Čas je klíčovým prvkem

Naše domovská lokalita v regionu Vysočina leží na starobylém piktském shromaždišti, což vytváří zvláštní a záhadnou atmosféru. Pikti se zde seskupili před více než 3000 lety, a jako bychom byli jejich dědici, bdí nad námi osamělý kamenný obelisk zvaný Clach Biorach, který stojí vedle naší palírny dodnes. Symbolika vytesaná do kamene, označující rodinu, svědčí o bohaté historii tohoto místa a je vyjádřena na každé lahvi Balblair.

Balblair_Standing_Stone_large

Dvojí sudy a 21 poklidných let

21letá whisky Balblair začala svou cestu zráním v sudech z amerického dubu ex-bourbon a dvakrát vypálených amerických dubových sudech, kde získala svou první charakteristickou složku - elegantní komplexnost a hřejivost, která v ní zračí po dobu 15 let. Poté byla přemístěna do nejlepších, ručně vybíraných španělských dubových sudů na víno Oloroso. Posledních šest let svého zrání pak strávila v těchto lahodně ochucených sudech, kde se její osobitý charakter vyvíjel a prohluboval. Propůjčily mu kořeněnou ovocnou chuť a hlubokou, bohatou barvu, která dodává nápoji nezapomenutelnou jedinečnost.

115910386_10158618006781197_4211674701918610962_n

 

Vyzrálá trpělivost - Mistrovské umění v každé kapce

Tento 21letý single malt je nejenom skvostnou ukázkou mistrovství a trpělivosti, ale také vyjádřením Balblairovy oddanosti k vytváření whisky nejvyšší kvality. Jeho elegantně decentní, přesto tiše sebevědomý charakter jej činí dramem, který stojí za to ochutnat a zažít. Přináší do každého doušku důmyslně vyváženou kombinaci ovocných tónů, kořeněných nuancí a bohaté hloubky, která okouzluje i ty nejnáročnější znalce.

 

Vůně: Balblair nás přivádí k šťavnatým broskvím, osvěžujícímu pomeranči a tropickému ananasu, doplněným krémovými pudinkovými tóny a máslovými sušenkami. V pozadí se linou vůně Oloroso s zlatými rozinkami a jemnými kořeněnými odstíny.

Chuť: Sušené meruňky, pikantní švestky a pomeranče s náznakem hřebíčku oživují chuťové pohárky, následovány karamelovými nuancemi a subtilními tóny santalového dřeva. Skořice, lískové ořechy a červená jablka uzavírají tento bohatý zážitek.

Závěr: Dlouhý a kořenitý závěr s náznaky dubu, doplněnými meruňkovými tóny, bylinkovým medem a lehkými tříslovinami, zajišťuje dokonalou dohru této vynikající degustace.

 

330088915_556894812853184_2541100388102162079_n

 

Vliv Oloroso sherry: Tajemství komplexních chutí ve whisky Balblair 21yo

Oloroso je druh španělského sherry, které má v whisky Balblair 21yo významný vliv na výslednou chuťovou paletu. Oloroso sherry je známé svou tmavou barvou a bohatými, suchými tóny. Když je whisky Balblair 21yo dále zráněna v sudech po Oloroso sherry, absorbuje charakteristické aroma a chuťové nuance tohoto vína. To přináší do 21leté whisky Balblair složité kořeněné a ovocné tóny, které se prolínají s jemnými náznaky dubu a medových sladkostí, což vytváří elegantní a vyvážený zážitek při každém doušku.

 

Luxusní symfonie v temném obalu s fialovým dotekem"

Vstupte do světa, kde každá lahvička vypráví svůj příběh špičkového řemeslného umění. Jeho temné obrysy jsou ozářeny zlatými detaily, vytvářejícími dojem nesmírné elegance a noblesy. Jeho krabička, zahalená do hlubokého fialového tónu, vyzařuje tajemství a nadčasovou krásu. V ruce držíte nejen whisky, ale také kus historie, mistrovsky zpracovaný a připravený okouzlit každého znalce.

 376287041_699916262178113_7721429524524957699_n

Doplňkové parametry

Kategorie: whisky single malt
Hmotnost: 1.2 kg