AnCnoc 24yo 46% 0,7

2 hodnocení

Proč se vyplatí kupovat whisky AnCnoc 24yo?

Whisky AnCnoc 24yo představuje vynikající volbu z několika důvodů:

  1. Zakořeněná historie: Palírna Knockdhu, založená v roce 1894, má dlouhou historii spojenou s kvalitou a tradicí, což dodává této whisky důvěryhodnost a spolehlivost.

  2. Kvalitní debut: Od svého uvedení na trh v roce 2014 si tato whisky získala uznání a popularitu mezi milovníky whisky.

  3. Bohaté aroma: Hustá vůně s kombinací sladkých a kořenitých tónů, připomínající vánoční cukroví, vanilku, karamel, citron, sušené ovoce, tabák, hořkou čokoládu, švestky, lékořici, fíky, mentol a zralé pomeranče, nabízí širokou škálu pro zkušené degustátory i nováčky.

  4. Zrálo 24 let: Destiláty zrající 24 let v sudech po Bourbonu a sherry poskytují této whisky komplexní charakter a hloubku chutí.

  5. Přirozená prezentace: Nefiltrovaná za studena a nebarvená whisky představuje přírodní podobu, což svědčí o autenticitě a čistotě produktu.

  6. Optimální síla alkoholu: S obsahem alkoholu 46 % ABV může tato whisky podpořit bohaté chutě a komplexní vrstvení.

  7. Univerzálnost pro různé příležitosti: Je skvělou volbou pro oslavu výjimečných okamžiků a ideálním doplňkem ke večeři, což ji činí univerzální pro různé příležitosti.

  8. Uznání v soutěžích: Získala zlatou medaili na International Wine & Spirit Competition 2020, což potvrzuje její kvalitu a excelentnost.

Taková kombinace historie, kvality, bohatých chutí a uznání ve světě whisky dělá z AnCnoc 24yo vynikající whisky pro ty, kteří hledají vyvážený a bohatý zážitek při požití whisky.

Dostupnost Skladem
Kód: 617
4 399 Kč
AnCnoc 24yo 46% 0,7
2 hodnocení
AnCnoc9509copy3 2Mb 0
Tip
5,0 2 hodnocení

AnCnoc 24

Hned vedle Great North Railway

Každá palírna na světě sní o splnění všech optimálních podmínek, aby mohla své produkty co nejsnáze, levně a efektivně distribuovat do světa. Výborná poloha je opravdu klíčová. Takové místo „zabírá“ palírna Knockdhu. Kromě snadného přístupu ke zdrojům křišťálové vody a rašelinových ložisek se Knockdhu nachází v blízkosti sítě Great North Railway. Díky tomu měla od počátku své historie velmi snadný přístup k rychlé a levné dopravě. To je jeden z garantů úspěchu, úspěchu, na kterém bezesporu také nechyběl jeden z unikátních produktů Knocdhu – 24letá anCnoc Whisky.

Obsah alkoholu 46%38528629_2036025693097314_7321941258446831616_n

Skrytá hluboko ve venkovské, idylické krajině

Knockdhu Distillery se nachází ve městě zvaném Knock hluboko v hrabství Morayshire, kde se téměř zastavil čas. Je tam jen pár domů, ještě nedávno jste tam našli telefonní budku. A samozřejmě lihovar. Na tomto okouzlujícím místě vzniká jemná a ohromující 24letá anCnoc Single Malt Whisky. 24letý anCnoc, dodejme, který je neustále k dispozici v portfoliu závodu Knocdhu, který je již ve světě whisky zvláštností.

Osvědčené metody a dlouhé, dlouhé roky v sudech

24letá anCnoc Single malt whisky je vyráběna z destilátů zrající téměř čtvrt století v klasických sudech z amerického bourbonu a finišována v sudech ze španělského dubu po sherry oloroso. 24letá whisky anCnoc navíc není filtrována za studena (stáčena na 46% ABV) a není obarvena. Vyzrálá a vytvořená s důrazem na každý detail, založená na tradičních metodách, 24letá anCnoc Whisky je přesně ten druh whisky, který si zamilujete!

33967252_1931846490181902_5745331529421160448_n

Husté, lesní a sváteční

24letá anCnoc je whisky se spoustou více či méně výrazných akcentů. Vedou sem vůně a chutě vánočního pečiva, jehličí, tóny charakteristické pro sudy po sherry a pohádkově odhalený tón kandovaných pomerančů. Vše ve sladké a pikantní omáčce, která nás s příměsí máty bude provázet ještě dlouho po posledním doušku.

Vůně : Hustá, sladká a kořenitá, s tóny vánočního pečení, vanilky, karamelu, citronu, sušeného ovoce, tabáku, hořké čokolády, švestky, lékořice, vinného destilátu, fíků, mentolu, zralých pomerančů, černého pepře.

Chuť : Trvale sladká a kořenitá, kandované pomeranče, med, stará kůže, karamel, lékořice, dort z lesního ovoce, květ šeříku, fíky, rozinky, hořká čokoláda, kakao, citrusy, jablka, máta, marmeláda, vanilkový krém, cereálie, zázvor, koriandr, pepř.

Závěr : Opět, stejně jako v chuti, tóny převážně zralého a kandovaného pomeranče v kombinaci se starou kůží a suchým dubem; plus silně pražená káva, med, rozinky, anýz, lékořice, kmín a pepř.

Nemíchejte - oslavte!

24letá whisky anCnoc je mistrovské dílo. Nepotřebuje žádné kapky vody, led ani nic podobného. Whisky se bude ‘‘bránit‘‘.

Uklidňující zelená, šedá a bílá...

Barvy na tubě a 24 let staré lahvi whisky anCnoc jsou tlumené, klidné. Dominuje mu tmavě zelená spadající do světle námořnické modři (pozadí tuby a etikety na lahvičce), plus lehce třpytivá šedobílá. Tuba je uzavřena černým víčkem zvenčí a stříbrným zevnitř. Na samém vrcholu trubice je vodorovný šedý pás, který ji obklopuje. Dole, také nahoře, máme nápis "24 let", kde je číslo 24 vyznačeno šedě, zbytek – bíle. Nápis "... let starý" má vertikální orientaci. Vpravo od tohoto nápisu je bílá kresba dvou řad sudů, tři sudy na řadu. Dole, uprostřed tuby, je název whisky „anCnoc“ (bíle), pod ním slova „Highland Single Malt“ (také v bílé) a pod ním „Scotch Whisky“ (šedě). Při sestupu dolů najdeme zmínku o správné výslovnosti jména „anCnoc“ (bíle) a dále, rovněž nakreslená bíle, slova „Non Chill-Filtered“ a „Natural Color“. Ve spodní části tuby je třpytivě šedou barvou zvýrazněna kresba palírny Knockdhu s okolím (kresba obklopuje celou tubus). Pod ním je také nápis „Established 1894“ (bíle) a informace, že 24letá whisky anCnoc byla destilována, zrála a stáčena ve Skotsku v palírně Knockdhu (zde adresa závodu – vše v bílý). Na zadní straně tubusu, shora, útržkovitá mapa vpravo že 24letá whisky anCnoc byla destilována, zráta a stáčena ve Skotsku, v palírně Knockdhu (zde adresa závodu – vše v bílém). 

Hrdlo lahve je chráněno tmavě matnou šedou „stříbrnou“ se stříbrným nápisem „anCnoc“ opakujícím se třikrát kolem „stříbra“ a nahoře nad korkem velkým stříbrným písmenem C. Přední štítek je téměř kopie přední části tubusu, a to jen s několika rozdíly. Jsou to: stříbrný svislý pruh na levé straně, který začíná v horní části štítku, „zařezává“ těsně před věkovým číslem whisky (24), vrací se na úroveň bílého „anCnoc“ přibližně uprostřed štítek a dosáhne svého konce; obrázek lihovaru Knockdhu, který je shodný s tubusem, ale také z něj odříznutý a nepokračující na zadní protištítku; spodní část etikety - pod obrázkem palírny Knockdhu najdeme nejprve informaci, že 24letý anCnoc byl destilován, zrát a stáčen ve Skotsku v závodě Knockdhu (zde adresa palírny), dále pak nápis "Založeno 1894", následuje, nakonec, poznámky o objemu láhve a procentuálním obsahu alkoholu 46 % ABV. Všechny tyto informace jsou uvedeny v bílé barvě.

Zadní, mnohem menší protištítek má nahoře slova „anCnoc“ (bílá), „Highland Single Malt“ a „Scotch Whisky“ (šedá). Dále najdete degustační poznámky 24leté whisky anCnoc a pod tím, úplně dole, vlevo čárový kód a na pravé straně štítku technické informace. Sluší se dodat, že 24 let stará láhev anCnoc má vypouklý tvar ve formě svislé silnější "čárky" (záda, spodní část láhve).

Nápoj pro výjimečné chvíle s vašimi blízkými

24letý anCnoc je fenoménem ve světě whisky. Je to oficiální vydání palírny Knockdhu, která je od roku 2015 v oficiálním portfoliu palírny. Jak víte, každý rok se toho moc nevyrobí, a proto je 24letá anCnoc, i když nijak zvlášť omezená, crème de la crème mezi vynikající whisky. 24letá whisky anCnoc, oceněná medailemi na International Wine & Spirit Competition, je dokonalým nápojem na oslavu těch nejzvláštnějších okamžiků. A protože obsahuje vánoční akcenty, ideální pro zimní večery nebo vánoční stůl ...

29793815_1875995935766958_5706401168461135872_n

Doplňkové parametry

Kategorie: whisky single malt
Hmotnost: 1 kg
Objem: 0,7 l