AnCnoc 18yo 46 % 0,7l

3 hodnocení
Značka: AnCnoc

Proč se vyplatí kupovat whisky AnCnoc 18yo?

  1. Historie s důvěryhodností: Palírna Knockdhu, založená v roce 1894, je známá svou tradicí a kvalitou, což dodává anCnoc 18yo důvěryhodnost.

  2. Kvalitní debut: V roce 2014 se tento produkt představil a od té doby si získal uznání a popularitu.

  3. Bohaté a komplexní chutě: Nabízí bohatou škálu chutí, od sladkostí jako čokoláda, karamel, med a ovocné tóny až po kořeněné nuance a ořechové tóny, což zaručuje pestrou paletu pro milovníky whisky.

  4. Zrání v sudech po Bourbonu a sherry: Díky kombinaci těchto sudů získává whisky složitost a hloubku chutí.

  5. Nefiltrované a nebarvené: Tato whisky je prezentována v přirozené podobě, což dokazuje autenticitu produktu.

  6. Optimální síla alkoholu: Lahvováno při 46% ABV, což může podpořit bohaté a plné chutě.

  7. Univerzální pro různé příležitosti: Skvělá volba jak pro oslavu významných okamžiků, tak i jako perfektní doplněk k večeři.

  8. Uznání v soutěžích: Získala zlatou medaili na International Spirits Challenge v roce 2020, což potvrzuje svou kvalitu a excelentnost.

Tyto faktory společně představují důvody, proč by si měl někdo vybrat whisky AnCnoc 18yo. Je to produkt spojující tradici s kvalitou a bohatstvím chutí, což ho činí atraktivním pro široké spektrum milovníků whisky.

 
 
 
Dostupnost Skladem
Kód: 616
2 999 Kč
AnCnoc 18yo 46 % 0,7l
3 hodnocení
Značka: AnCnoc
5,0 3 hodnocení

Ocenění a vyznamenání pro Ancnoc 18 let

AnCnoc 18

Dospělost, která zavazuje

Od okamžiku, kdy koncern Inver House na konci 80. let koupil palírnu Knockdhu, získává whisky anCnoc nové příznivce po celém světě. S tímto velkolepým rozšířením přichází i zodpovědnost, a proto byla do portfolia Knockdhu přidána nová dospělá verze anCnoc. Verze 18 let byla vytvořena s péčí a v každé její kapce lze cítit spojení oblastí Highland a Speyside.

Povaha a efekt její úspěšné práce

18letý single malt anCnoc obsahuje vše, co je potřeba pro vytvoření špičkového produktu. Skotský ječmen, vynikající pramenitá voda a klidné prostředí nedaleké palírny Knockdhu – to jsou důvody, proč se 18letá anCnoc Single Malt Whisky stala hitem!

Dva sudy, dlouhá léta

Osmnáctiletá whisky AnCnoc je bezpochyby jedinečný nápoj. Zrála 18 let v sudech po bourbonu a Oloroso sherry, navíc není filtrovaná za studena a nebarvená, a patří tak mezi skvosty oficiálních produktů palírny Knockdhu. Je to perla, jejíž síla spočívá v pečlivém a trpělivém přístupu k vytváření výsledného produktu, který potěší téměř každého.

Ovocný čaj s bylinkami, plný hřejivé sladkosti

18letá anCnoc je extrémně rozmanitá a vícevrstvá whisky. Intenzivní aroma připomíná multiovocný čaj s osvěžujícím nádechem medu a javorového sirupu. Olejová chuť okouzlí patro ovocným sadem posypaným mléčnou čokoládou s výrazným kořeněným tónem, zatímco hloubka závěru zdůrazní další akcenty fíků, mandlí a slaného karamelu.

Vůně: Sladká bylinná, intenzivní; rozinky, čokoláda, pomeranče, med, karamel, banán, švestka, borůvka, třešeň, jahoda, liči, tmavé hrozny, hruška, jablko, mango, angrešt, tvrdé cukroví, mandle, lískový oříšek, sladké květiny, javorový sirup, máta, vanilka, pepř, skořice, anýz, muškátový oříšek, lékořice, andělika, dub, kůže

Chuť: Bohatá, sladká, olejová; ovocná marmeláda, hrušky, jablka, třešně, brusinky, citron, čokoláda, slaný karamel, med, mandle, vanilka, bílý pepř, zázvor, skořice, muškátový oříšek, máta, anýz, hřebíček, lékořice, kakao, tabák, dub

Závěr: Mandle, slaný karamel, ořechy, fíky, čokoláda, med, zázvor, vanilka, kůže, hloh, dub

 

Oslava a reflexe 

18letá anCnoc je tak neobvyklá, že vyžaduje pouze čas. Čas potřebný k porozumění její originalitě a podkožnímu pocitu její nezkreslené, mnohovrstvé povahy. Slouží k oslavě každého okamžiku stráveného s ní a k zamyšlení nad nejhlubšími vrstvami její nekonečné a téměř oslnivé energie.

Jednoduché, přehledné, konzistentní balení 

Balení 18letého anCnoc je jednoduché, tvarově čisté a pro tuto třídu whisky neobvykle skromné. Klasická tuba je obklopena bílým štítkem se vzdálenými, avšak viditelnými svislými pruhy v tmavém tónu. Jediná barva, která na tubě vynikne a mění se, je filigrán. Horní část tuby je lemována tenkým pruhem, který se odlišuje číslem označujícím stáří whisky, nápisem „Scotch Whisky“ a nákresy budov palírny Knockdhu a jejího okolí, které obklopují dolní část tuby. Kromě fialové převažuje černá s výjimkou šedé, která obsahuje informace o absenci filtrace za studena a karamelovém zbarvení (na dně tuby) a rokem založení palírny Knockdhu („založena 1894“). Na přední straně tuby lze nalézt: věk whisky vlevo nahoře, nákres tří sudů vpravo (jeden stojí, dva leží), název whisky uprostřed velkými písmeny a drobným písmem informace o skotském single maltu z oblasti

 

Vzbudit v někom nadšení

"18letá anCnoc není omezena na limitovanou edici, ale rozhodně si zaslouží veškerou chválu. Oceněná zlatými medailemi na událostech jako World Whiskys Awards v roce 2016 nebo International Wine & Spirits Challenge v roce 2018 dokáže nadchnout i ty největší skeptiky světa whisky. Je to právě ta správná whisky, kterou můžete darovat svému nejlepšímu příteli a dodat tak záři každé speciální a významné události. 18letá anCnoc je mistrovským dílem pro znalce, ale zároveň její kvalitu ocení i ti, kteří teprve objevují radost z degustace whisky."

Doplňkové parametry

Kategorie: whisky single malt
Hmotnost: 1 kg
Objem: 0,7 l